Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyhodnocení Vršovan cupu 2017

Překvapivý vítěz Vršovan cupu

Sice překvapivým, ale zaslouženým vítězem letošního 23.ročníku tohoto turnaje v malé kopané se stalo mužstvo s názvem Množírna. Tým složený z odchovanců futsalového týmu Nejezbach Vysoké Mýto. Hráli pohledný fotbal, který se líbil i početnému publiku.

Letošního ročníku se zúčastnilo menší množství týmů – celkem 22, proto se pořadatelé s předstihem rozhodli stáhnout turnaj do jednoho dne. Na fotbalisty tak čekal maraton mnoha zápasů ve skupinách a posléze 16 nejlepším se prokousávalo přes osmifinále, čtvrtfinále semifinále až do finále. Vítěz tak musel odehrát 9 zápasů po 24 minutách ( 2 x 12 minut hrubého času), žádná legrace v parném dni. Samotné finále bylo dramatické a skončilo po vyrovnané hře výsledkem 1:1. Takže následovali penalty a rozhodla až šestá série.

O 3.místo se tradičně nehraje, ale kopou se hned penalty. Vítěz bere tisícovku odměny, poražený láhev utopenců. Takže bylo o co kopat. Tady se celkem tradičně utkaly Malá šance a Miláno Jaroměř. Úspěšnější bylo Miláno.

Jen jediný vážnější úraz, který si navíc způsobil hráč sám, svědčí o dobré kondici většiny hráčů a i o fair play hře. Kvalitu hry a všech zúčastněných týmů si pochvalovala i šestice rozhodčích. Až na jedinou vyjímku, byly všechny týmy prošpikovány kvalitními fotbalisty a od toho se odvíjela i špičková hra všech týmů. Možná i proto některá začínající mužstva se bála dorazit na tak kvalitně obsazený turnaj. O kvalitě svědčí i to, že loňský finalista –tým Mydli ovci nepostoupil ani mezi 16 nejlepších.

Za své výkony byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje kapitán týmu Množírna Filip Wimmer.

Za skvělý postřeh při penaltách a špičkový výkon po celý turnaj byl odměněn Lukáš Junek, brankář Čege Mege. A konečně nejlepším střelcem byl vyhlášen Roman Zajíček s 12 vstřelenými brankami.

Všechny týmy svorně prohlásily, že příště určitě zase. Nedělní závěrečný fotbálek okresního výběru proti Pražákům a Liberečákům  by byl pěknou těčkou za zdařilým víkendem i po sobotní probdělé noci, ale zůstalo jen u ranní kávy a pokecu.

Příští ročník proběhne  dne 30.června a bude zvláštní i tím, že konečně budou hotovy všechny silnice kolem Voděrad a další novinkou bude turnaj veteránů na horním hřišti pro kategorii ročníků 1978 a starší s povolením hrát dvěma hráčům mladším nar. do roku 1983!!! Již nyní máme ohlasy od 6 týmů, že se určitě dají dohromady. Takže za rok na viděnou.

Konečné pořadí turnaje:

1. Množírna

2. Čege Mege

3. Miláno Jaroměř

4. Malá šance

5. Marie FC

    Lambáda HK

    Polib hrocha Choceň

    Pláckoví hoši

9.-16. Sokolíci Černíkovice

          Lucián Praha B

          Union Kostelec

          Vobě nohy levý

          FC Nám se nechce

          Super Eagles

          Všecko bude

          Dobrá voda